| Anonim203 a întrebat:

Bun...este a 3-a oara cand pun aceasta intrebare...si cum se spune "a 3-a oare cu nororc"

Cine stie cu ce pot edita pozele(sau cum) pentru a le face alb-negru, dar tot in acea poza sa las o parte colorata.

Deoarece am vazut p facebookul unei fete o poza cu ea si tinea un trandafir in mana. Totul era alb-negru, doar trandafirul avea culoarea naturala.

Va rog mult sa ma ajutati.

P. S daca se poate cu photo shop cum?

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Photo Effects Advanced asta e programul si tutorialul e in linkul de jos:
http://www.worth1000.com/tutorials/161018/tutorial

| NinelGuevara a răspuns:

Hi >:D< ...uite.intra pe Picnik -
www.picnik.com.si acolo gasesti la efecte. daca nu te descurci da mi un mesaj cu id tau si te voi ajuta eu ^^!

| VideoGame a răspuns:

Incerca photo instrument(cu asta din cate stiu poti sa faci alb negru) sau photo scape

| rocsyrox a răspuns:

Cu photoshop`ul este foarte simpluhappy Incarci poza in photoshop iar apoi dai sus la LAYER si apoi DUPLICATE LAYER. Apoi in partea dreapta iti apar 3 casute : NAVIGATOR, LAYER SI HISTORY. In casuta Layer deselectezi background copy si dai click pe background, apoi dai sus la ADJUSTEMENT la hue and saturation si pui saturation la extrem la stanga! Apoi reselectezi background copy si selectezi radiera si stergi ce vrei sa ramana alb negruhappy Sper ca te-am ajutat!