| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
1.Vreau sa stiu ce facultati pot urma dupa ce termin liceul-profil filologie, in detaliu
2. Daca se merita sa devii jurnalist/ reporter/redactor in Iasi sau Bucuresti?
Dau fundita big grin

4 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Buna.Am urmarit intrebarea ta si vad ca nu ai primit nici un raspuns pana acum.Esti exact in situatia mea sau eu in a ta. Whatever!

1.Cred ca poti urma facultatea de litere
2. Dupa mine, cred ca s-ar meritra sa fii jurnalist si poate chiar si redactor daca te pricepi.

Oricum, e alegerea ta.

| anonim_4396 explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Stiu ca pot face Litere, Jurnalism, Stiinte ale Comunicarii (parca asa se numea), dar am auzit ca nu se prea merita decat daca iti doresti foarte mult si crezi ca te reprezinta, iar mie mi-ar placea mult un job din acest domeniu.
Bafta si daca aflii ceva anunta-ma.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca iti place atat de mult, automat te reprezinta.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica, eu una consider ca merita sa lupti.Asta e ceva de viitor.(eu asa stiu)