| Rxc_Kta_1971 a întrebat:

Așa avea nevoie De o informație. Pentru cunoscătoare care au mai luat pastila De întrerupere a sarcini Escapelle. După cât Timp a venit urmatoarea menstruație după ce ați luat pastila? Mulțumesc!

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa trecerea a circa 4-7 zile de la administrarea pastilei contraceptive Escapelle, se poate produce (insa nu in mod obligatoriu) dar depinde de la femeie la femeie, o sangerare slaba cantitativ si cu o durata de 1-2 zile, maxim 3, dar care NU reprezinta menstruatia ci este un efect advers al organismului fata de hormonii sintetici introdusi abuziv in corp. Adevarata menstruatie de obicei se produce la data la care ar fi normal sa inceapa, dar de cele mai multe ori poate sa si intarzie un numar de zile variabil, insa complet imposibil de anticipat, din cauza dereglarilor hormonale mai mult sau mai putin intense care se produc in organismul tau. Sanatate!