| SimonaLavinia a întrebat:

Abia am trecut in clasa a9-a si sunt nerabdatoare sa aflu cum e viata de liceu. Voi cum ati procedat in prima zi? Am atatea emotii, abia astept ziua aia. Atata lume noua, scoala noua, ma simt ca in clasa 1. Imi si vine rau cand ma gandesc ca o sa fim 26 de fete si 4 baieti, parca prea multe fete. Mi-e frica de atatea fete laughing, daca apare invidia, certuri. chestii de genul, stiti cum sunt fetele. Sper sa ma integrez, sa gasesc un grup.

Răspuns Câştigător
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Pai in primul rand imbraca-te cu ceva mai."la moda". adica sa nu fie nici prea babesc dar nici extravagant.machiaza-te un pic(nu ff strident) fa-ti unghiile asortate cu imbracamintea si o coafura mai "speciala". Ca sa te integrezi repede incearca sa fii comunicativa, prietenoasa, zambareata etc.adica.nu sta in banca ta plina de emotii ca un emo trist straight face in pauza incearca sa te bagi in vb cu celelalte fete.si ele au emotii tu ce crezi? va fi bine. happy gandeste.te ca daca ai emotii pentru asa ceva ce vei face la bac :-shee hee

Baftawinking

2 răspunsuri:
| ElaaaaMiha a răspuns:

happy Sincer acele emoti le aveam si eu anul trecut e simplu fi tu imprietenestete cu colegi o sa-ti placa viata de liceuwinking

| Catafu a răspuns:

Nu iti face griji si eu trec acum tot in clasa a 9 a si la mine in clasa sunt 24 de fete si 6 baieti ...nu e diferit prea mult de cls ta.si eu sper sa ma integrez si sa m inteleg cu toti colegii.te pup:*