| Alex2500 a întrebat:

Buna!

Aceasta intrebare este pentru cei ce au un catel ShihTsu.

Am citit pe internet despre personalitatea rasei respective, insa vreau si o parere personala. In general, este galagios? Adica latra mult in cazul in care il lasam singur in casa pentru aproximativ 5 ore?

Se intelege bine cu alti catei?
Este usor de dresat pentru a merge afara ca sa isi faca nevoile?

Multumesc anticipat! ^_^

Răspuns Câştigător
| CăpshuniikMikkkk a răspuns:

Bună!
Vecina mea are un cateluş ShihTsu şi nu este gălăgios, chiar este foarte cuminte, este emotiv adică dacă nu îl bagi in seama se duce în alta camera şi stă acolo singur. Dacă stai la casă, da normal că se poate duce singur să îsi facă nevoile, dar daca stai la bloc nu cred că se poate duce singur. Asta e tot ce ştiu despre ei şi sper ca ţi-am fost de ajutor!winking

1 răspuns:
| mooniesweet06 a răspuns:

Am avut si eu la bunica...nu prea latra pentru ca aceasta stateam mai mereu cu el, iar atunci cand latra o facea din joaca.Se intelegea destul de bine cu alti catei si nu e foarte mult de dresat.Ca orice caine, se obisnuieste cu lesa si cu comenzile pe care i le dai. Sper ca te-am ajutat.Bye.