| anonim_7913 a întrebat:

Acesta nu este o intrebare este o situatie in care se poate afla oricine si trebuie doar sa va dati cu parerea si ce ati face voi daca ati fi in locul meu?
Uitati toata povestea: Inainte ma intelegeam foarte bine cu o colega "x" pana cand mi-a arata o fata de ai ei pe care nu am intalnit-o deloc in astia 4 ani petrecuti cu ea.Eu am hotarat sa nu mai fim prietene si acum ma inteleg foarte bine cu colega mea de banca "y" si o consider ca o sora. Dupa ce am lasat-o pe "x" in pace, "y" o ura atat de mult pe "x" dar nu ma deranja deloc. Dupa un timp nu stiu ce a facut-o sa se schimbe asa de mult pe "y" incat sa vorbeasca si cu "x" si sa o considere o sora "oarecum ". Am incercat sa-i zic ca sa stea cu "x" nu e cea mai buna solutie pentru ca ea sta pe langa "y" ca sa ne repare "y"prietenia noastra dar eu nu vreau. De multe ori se cearta cu mine din cauza ei si cand vad sa se inteleg asa de bine mi se ridica firele de par in sus. Ce e intre "x" si "y" nu se poate spune deloc prietenie sau daca o facem spunem doar prietenie din interes, "y"crede acum ca eu sunte geloasa pe ea ca sta cu "x" dar ea nu intelege ca "x" sta pe langa ea doar ca sa ne impace, si i-am zis asta de multe ori dar nu vrea sa inteleaga. "y" e singura persoana care mai se intelege cu "x" pentru ca e cam... Niciodata nu-mi place cand sta cu eadoar ca sa-mi faca mie-n ciuda si dupa sa ii faca acelasi lucru pe care mi l-a facut ea mie. "x" e doar o prefacuta si ceea ce am scris mai sus nu cred doar eu asta, ci mai multe persoane. Cand o vad asa de prostuta ca inca mai sta cu ea, ma doare capul. Eu i-am zis : "-Puteam sa fiu geloasa si ca stai cu cei mai buni prieteni ai tai, dar eu sunt geloasa ca inca nai descoperit ce persoana e si dupa cred ca ai fi facut acelasi lucru ca mine " Voi ce ati face? Sa sctiti ca raspunsurile de genul : " Accepto si pe "x" Nu au nici un rost. De ce sa o accept si dupa iar sa o urasc? Va rog mult. Dati-mi un sfat!

2 răspunsuri:
| elleme a răspuns:

X- Dana
y-Gabriela. e bine? va rog ajutati-ma

| Orbit a răspuns:

M-ai zăpăcit cu x şi cu y zile naibii numele că m-am încurcat...