| Petre_RaresTeodor_1991 a întrebat:

Acum 2 sap am dat simulare la mate si azi au venit rezultatele. Lucrarile au fost corectate in fata noastra de catre profesor. Nota mea nu prea a fos multumitoare...am luat 6.20 in conditiile in care eu sunt un elev de nota 8-9 la matematica, iar cel mai bun elev de la toate clasele de a 8-a a luat 8.30. Cum as putea sa ii zic nota mamei? La romana am luat 8.50 si nu a fost deloc multumita, dar la mate? Si sunt sigur ca nota celui mai bun elev nu o sa o intereseze.Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite
eu la simulările de la mate din a opta am avut 8, 55 și 8, 35, iar în examen 9, 90
acele note sunt irelevante
îi explici mamei tale situația, doar n-o să te omoare pentru o notă

mate de a opta nu e grea
dacă înveți formulele o să fie simplu
și o să iei notă mare în examen

baftă

| liviu890 a răspuns:

Oricum simularile alea sunt mai grele decat examenele in realitate si sunt corectate mult mai drastic. Daca ai luat 6.2 in simulare cred ca o sa iei un 7-8 la examen... Oricum slab, la cat de usoare sunt subiectele din a 8-a... foarte slab.