| AnonimaDinBucuresti a întrebat:

Acum 3 minute am desfacut lama de ma ascutitoare si am vrut sa imi fac o mica taietura, pr ca nu a dat sangele in primele secunde am mai facut inca vreo 6 taieturi mari pe mana si sangele nu se opreste. Imi simt mana amortita... ce sa fac? Sunt speriata

1 răspuns:
| buburuzaDLP a răspuns:

Dc ai făcut asta? Daca s ai tăi acasă spune le ce ai făcut şi ei vor şti ce să facă
Daca eşti singură spală te bine cu săpun, iar apoi tamponeaza te cu puţin spirt. Daca vrei poţi să te dai cu crema dar din aceia mai grasă sau cu propolis. Succes!