| Criss96 a întrebat:

Acum 3 zile am iesit afara cu prietena mea sh din intamplare ne-am intalnit cu iubitul ei am stat cateva ore sh dupa ea a trebuie sa plece am plecat cu ea sa o conduc si la 12 seara am iesit afara cu iubitul ei... ei erau certati din cauza unui baiat liviu care a sarutat-o, am stat cu el 5 ore sh cand am plecat si-a luat ramas bun cu un sarut, acum vorbim mai tot timpu la tel, cedeti ca e bine... vreau sfaturi dau fundita :*

4 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Nu stiu daca e tokamai bien ce afci... adica prietena ta stie? e de acord? nu crde ca stie de srut straight face asigurate ca nu il mai place sa nu o ranesti si daca ea zice ca nu il mai plke... atunci poti face ce vrei dar eu zic sa te gandesti la sentimentele ei daca ea inca il mai place

| PatyKan a răspuns:

Bine nu este ce faceti, dar depinde daca relatia dintre prietena ta si iubitul ei este una serioasa.
Ea il mai iubeste? Sau s-a indragostit de acel Liviu?
Eu zic ca cel mai bine este sa vb deschis atat cu iubitul prietenei tale[ pe care sa il intrebi clar daca vrea sa fie cu tine sau nu]. Daca rasp lui este "da" atunci spune-i ca tu nu poti fii cu el atata timp cat este iubitul prietenei tale, fiindca ii tradezi increderea acesteia. Mai trebuie sa vb si cu prietena ta, sa o intrebi care este situatia ei [daca mai vrea sa continue relatia cu iubitul sau vrea sa fie cu Liviu].
Totul depinde de raspunsul ei... Daca iti spune ca inca este indragostita de Liviu, atunci intreab-o daca o deranjeaza sa iesi cu baiatul ala [ii explici tu frumos ca incepi sa simti ceva pentru el.]. Insa daca iti zice ca ea inca il iubeste pe iubitul ei actual, atunci ai de ales: intre baiatul ala si prietena ta.

| Bellabelutsag a răspuns:

Nu e bine sa sty ca nu e bine ca sa lasi prt pentru un baiat asa a facut o pr de-a mea pentru o buna prt de a ei si a regreta de tot pentru ca mnoo asa este sfatul meu este sa nu te bagi intre ei eu iti zick in felul uramtor sa ii zici iubitului ei ca sa te lase in pake pentru ca thu nu vei face nimic rau prt tale si apoi o sa vezi ce libera o sa te simti eu zick sa nu faci un rau pentru talehappy

| Amaya a răspuns:

Fostul iubit - fructul oprit. Asta e o regula sfanta in aproape toate prieteniile. Daca tu crezi ca respectivul baiat merita sa iti pierzi prietena, e alegerea ta. Pune-te pentru o secunda in locul ei si vezi daca ti-ar cadea bine ca prietena ta sa fie cu fostul tau iubit.winking