| anonim96 a întrebat:

BunahappyAcum cateva luni am fost impreuna cu un baiat(N) pe care l-am iubit mult de totstraight facedar in acelasi timp mai iubeam inca un baiat(G) a mai trecut putin timp sh am fost pusa in situatia sa aleg unul dintre eistraight face... a fost o alegere foarte grea acum imi dau seama ca facusem o alegere sh foarte proasta l-am ales pe baiat cu care vorbeam(G)sad
Ieri a venit la scoala baiatul(N) si cand l-am vazut am avut o senzatie ff ciudata o senzatie pe care o aveam doar cand eram cu el ma uitam foarte atent la el sh el la minesad problema e ca nu stiu ce sa fac cum sa il uit incerc sa ma gandesc la altceva dar toate momentele petrecute impreuna cu el imi vin in cap incerc il mai plac dar vreau sa il uitstraight face va rog incercati sa ma intelegetisad

2 răspunsuri:
| Slow a răspuns:

E cam greu sa spui ca iubeai 2 baieti in acelasi timp... Nu ai mentionat cati ani ai, dar as zice intre 14 si 17...(scuza-ma daca gresesc), dar daca am dreptate.la varsta asta nu se prea poate spune ca iubesti, doar daca ai o relatie destul de lunga in spate, o relatie care are o baza calumea si fara certuri majore si dese. Daca inca esti cu respectivul baiat (G), nu mi se pare corect fata de el, sa stai cu el, desi tu te gandesti la "N". Ai putea sa ii spui ca nu tii la el. Nu poti zice ca il iubesti acum pe G si nu vrei sa renunti la el, pentru ca imi e greu sa te cred. Daca ai tine la el, nu te-ai gandi la N. Poti vorbi cu G sincer, sa ii spui ca nu simti nimic pentru el. Apoi ai putea vorbi cu N, sa vezi daca el mai tine la tine. Asta ar fi o varianta. A doua alternativa.ai putea sa te gandesti ca ai un baiat minunat langa tine (G) si ca totul se intampla cu un anumit scop. Nu degeaba l-ai ales tu pe G, probabil ca si instinctul tau si-a facut si el treaba. Incerci sa nu te mai gandesti la N, iti ocupi timpul. In niciun caz sa nu rememorezi constant clipele petrecute alaturi de el (iti faci singura rau si chiar nu merita). Fa ceva, deseneaza, fa sport, scrie-ti gandurile pe o hartie, organizeaza ceva. fa ceva, in asa fel incat sa nu mai ai timp sa te gandesti la N. Dragostea e frumoasa, dar cel care a zis asta a uitat sa mentioneze ca e si grea si dureroasa. Bafta!winking

| Kinderr a răspuns:

Te inteleg perfect.happy.E nasol se intampla oricui, dar ca sa il uit e un singur mod de a o face.Nul baga in seama, nul mai cauta, sterge toate legaturile care le ai cu el...La mine a functionathappy