| Bianca_3626 a întrebat:

Acum cateva saptamani parintii m-au prins ca fumezchatterbox Ok. M-au iertat si nu m-au pedepsit. Iar acum 3 zile m-a prins din nou. Si acum nu mai are deloc incredere in mine si nu ma mai lasa afara pana nu e sigura ca nu mai fac din nou. Cum sa-i recastig increderea sa ma lase mai repede afara?cryingFunda

Răspuns Câştigător
| Bella03 a răspuns:

-Buna.happy Te intreb ceva : PArintii tai fumeaza? Daca da atunci poti sa ii intrebi: Voi de ce puteti si eu nu?
Sau daca nu, incearca sa le faci o surpirza :Un cadou sau ceva ce ii va impresiona si in momentul acela le poti spune :Imi cer scuze si nu se va mai intampla. Poti sa le zici ceva de genu` niste prieteni au incercat si am fost tentata.puppy dog eyes

Sper ca te'am ajutat. love struck

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Degeaba te tine in casa pentru ca odata si odata tot vei iesi si o vei comite din nou,,,,,,,,, fumeaza si tu intr un loc unde sa nu te mai prinda

| AmelyRain a răspuns:

Nu mai fuma...ei tot vor afla pana la urma de cate ori fumezi sau fa-i sa se obisnuiasca cu ideea...

| darienicoleta a răspuns:

Incearca sa le zici ca juri pe orice ca numai fumezi si ca daca te mai prind vreodata sa-ti dea orice pedeapsa vor(doar daca vrei sa te mai lase afara si stii ca sunt indulgenti la rugaminti si promisiuni daca nu...)