| anonim_4396 a întrebat:

acum doua luni ma plimbam cu biciclata si am cazut peste un gard de sarma. o sarma mi-a facut niste zgarieturi destul de atunci...am ajuns acasa am dezinfectat si nu am aplicat nimic. rana s-a inchis de la sine coaja a disparut dar acum am o urma maro cicatrice cred nusg ce pot face ca sa treacaeste pe mana si se vede ingrozitor... ajutati-ma sa scap de semnele alea!

Răspuns Câştigător
| LKC a răspuns:

Eu as zice sa verifici daca nu ai puroi deoarece este posibil daca sarma era ruginita.
Cicatricea va disparea odata cu trecerea timpului insa daca doresti poti sa aplici creme sau mixtura de iod.(mixtura a fost foarte eficienta la mine cand am ramas cu semne pe piele de la pojar-au disparut in cateva zile).happy

1 răspuns:
| Pinguadi a răspuns:

Semnele o sa treaca in timp nu te panica. Funda?