| Adelyne1992 a întrebat:

acum mi-am facut cont pe site. si vreau sa imi explice cineva cum stau treburaile! ma ajuta cineva?happy

7 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Bine ai venit pe TPU! Pai "regula" site-ului este sa dai raspunsuri la cat mai multe intrebari ca sa poti ajuta cat mai multi oameni, iar tu la randul tau vei fi ajutata daca postezi vreo intrebare. Sub datele despre contul tau,in stanga, iti apar categoriile de intrebari, de la Adolescenti la Voluntariat: dai click pe o categorie si o sa iti apara ultimele intrebari puse, daca stii raspunsul la vreuna dintre ele, dai click pe intrebare, iti scrii raspunsul in casuta portocalie de sub intrebare, dai pe "Raspunde" si gata! Daca raspunsul tau este corect si a fost de folos, primesti o funda care este ca un "multumesc" de la persoana care a pus intrebarea, iar tu la randul tau cand pui o intrebare poti da funda (declari un raspuns castigator). Pentru mai multe nelamuriri, uita-te si pe aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente pa pa!

| RoXyRaLu a răspuns:

Bunahappy TPU este un site pe care poti pune intrebari la care nu gasesti raspuns singura. Cand vrei sa pui o intrebare, dai click pe acea bara verde pe care scrie,, pune intrebarea ta aici". Banuiesc ca te descurci tu sa pui intrebarea si sa alegi categoria. Daca vrei sa pui intrebari despre care consideri ca sunt folositoare in viata de zi cu zi, alegi categoria,, Adolescenti". Daca vrei sa pui o intreabre referitoare la o problema de sanatate, alegi categoria,, Sanatate". Numele fiecarei categorii iti inidca despre ce este vorba. De obicei, raspunsurile incep sa apara dupa 10-15 minute. Daca consideri ca un raspuns iti este folositor, ii poti acorda o funda care este un fel de rasplata, multumirehappy. Langa fiecare raspuns iti apare,, Declara raspunsul castigator".
Poti raspunde si tu la intrebari. Cand intri pe TPU, iti apar intrebari puse de alti utilizatori. Daca stii raspunsul la intrebare si ii poti ajuta, raspunde-le, dar in limita bunului simt ( fara jigniri0 deoarece contul iti poate fi banat de niste administratori care verifica cam tot ce se intampla pe site happy. Ai in stanga un fel de meniu pe care nu il explic acum, pentru ca iti poti da seama singura despre ce este vorba:* Poti vorbi in privat cu utilizatorii, in categoria,, Mesaje". Cam astea sunt lucrurile cele mai importante de pe TPU:* Dupa cum am zis, daca imi consideri raspunsul folositor imi poti acorda o funda:* Papaa

| PrunaPătrată a răspuns:

Bine ai venit pe site! Pai cam asa sta treaba : pe site-ul asta se pun intrebari si se primesc raspunsuri, pentru fiecare raspuns dat primesti cateva puncte, daca pui o intrebare si primesti un raspuns folositor raspunsului acela ii poti oferii o funda. Funda aceea valoreaza si ea cateva puncte bune. Cu cat ai mai multe puncte cu atat mai bine... acum s-a cam "renovat" site-ul dar cam astea sunt chestiile de baza. Salutari si distractie placuta pe site

| PrunaPătrată a răspuns:

Bine ai venit pe site! Pai cam asa sta treaba : pe site-ul asta sunt diferite categorii.La fiecare categorie se pun intrebari pentru caregoria respectiva si se primesc raspunsuri, pentru fiecare raspuns dat primesti cateva puncte, daca pui o intrebare si primesti un raspuns folositor raspunsului acela ii poti oferii o funda. Funda aceea valoreaza si ea cateva puncte bune. Cu cat ai mai multe puncte cu atat mai bine... acum s-a cam "renovat" site-ul dar cam astea sunt chestiile de baza. Salutari si distractie placuta pe site

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.google.com/......Http?/url

| para001 a răspuns:

E simplu. cand ai o intrebare o postezi si vei primi raspuns

| Bibzzz a răspuns:

Pai este usor.Te uiti dupa intrebari unde crezi ca ai putea raspunde si ii raspunzi.Incearca sa nu raspunzi la cele unde s-a dat funda, deoarece nu mai are rost. Funda este o "medalie" pe care o dai tu la unul din raspunsurile intrebarilor tale, iar daca dai un raspuns folositor si bun o poti primi si tu la alte intrebari. Sper ca te-am ajutatwinking