| anonim_4396 a întrebat:

acum o luna mi am făcut câteva piercing uri in ureche... mi-am pus alți cercei mai repede de cat trebuia si mi s.au infectat. am fost nevoita sa imi dau cerceii jos. cand o sa ii pot pune inapoi? nu o sa se astupe găurile? *am si in lobul urechii si in cartilaj* *folosesc o crema pentru infecție *

Răspuns Câştigător
| Nonolita a răspuns:

Dupa ce dispare infectia si se inchide rana. Da, exista riscul sa se inchida gaurile. Daca mai ai cerceii initiali pusi acolo unde ai facut gaurile, pune-i la loc. Sunt speciali pentru a nu se infecta locul.

| maria929 a răspuns (pentru Nonolita):

Da, mai am cerceii inițiali, mă interesează dacă este vreo problema dacă îi pun acum cand am infecție

| Nonolita a răspuns (pentru maria929):

Uf, nu stiu. Dar foloseste in continuare crema de care spui. Poti sa porti cerceii aceia speciali ziua ca sa nu se inchida gaura si lasa liber noaptea ca sa se vindece. Ti-as recomanda si niste tetraciclina unguent.

| maria929 a răspuns (pentru Nonolita):

Mersi mult