| Innuka a întrebat:

Acum trebc pe a 7a si as vrea si eu sa stiu cate ceva.Ce vom face la Romana,Mate, Chimie si Fizica? Fundoi mare mare!

Răspuns Câştigător
| CandyღDulceata a răspuns:

Buna!big grin eu acum am terminat a 7 a deci iti voi spune cate ceva despre materii big grin happy. Romana : se fac toate patile de propozitie (stiu ca le ati facut pana acum dar acum va dau termeni noi ) Mate : teorema lui pitagora, cercul, teorema : inaltimii, catetei, ipotenuzei, triunghiul, etc. Chimie : in chimie se invata tabelul periodic, se invata ustensilele... apoi calcule cu moli ...etc Fizica : se face propagarea luminii, sunetului, ochiul elemente de mecanica, calcule cu masa greutatea, viteza, timp. etc

| CandyღDulceata a răspuns (pentru CandyღDulceata):

Mersii mult pentru funda :* puppy dog eyes!

| Innuka explică (pentru CandyღDulceata):

NPC!:*

3 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu ai manuale?
La română faci părţi de propoziţie, părţi de vorbire şi la partea de literatură ce mai e prin carte.
La matematică faci numere reale, raţionale etc. Cât despre partea de geometrie, arii şi alte figuri geometrice.
La chimie, faci chestii de bază. Atomi, numărul atomilor etc.
La fizică, la fel.