| Dianakaulitzz a întrebat:

Buna!
Acum vreo 2 zile, a fost ziua prietenei mele. Ea o influenta proasta asupra mea.Dormeam la ea in seara aceea asa ca nu puteam sa o las singura. Am iesit pe la 2 dimineata afara cu inca o fata, si ne-am cumparat alcool. (Suntem toate 3 minore). Stateam intr-un parc si ea facea mare galagie, am incercat sa o calmam (ea era deja beata) dar ne-am trezit cu politia in spatele nostru.

Nu ne-au dat amenda, nici avertizare, dar ne-au scris adresa pe caiet si ne-au facut poze la buletin. Ne-au lasat sa plecam dar azi am auzit ca a fost o masina de politie la mine in sat si imi e frica ca ma cauta. Daca e sa vina acasa la mine, oare imi vor da amenda sau ceva?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Voua nu. Parintilor vostri care v-au lasat nesupravegheate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti va da tie amenda, ci parintilor tai care aveau obligatia sa nu te lase noaptea pe strazi si in nici un caz sa faci ilegalitati cum ati facut deja cumparand alcool si band alcool, fiindca sunteti minore.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vroiau sa va amendeze probabil o faceau atunci... insa avand datele voatre pot oricand face un proces verbal de amenda, iar daca te cautau veneau direct la tine la adresa.

| Madaxo97 a răspuns:

Sunt șanse să vă contacteze părinții să le spună ce ați făcut și să le dea și o mică amendă pentru că erați pe străzi și consumați alcool și tulburati liniștea publică. Poate aveți noroc și scăpați nepedepsite de data asta, pe viitor fiți mai atente.

| Dianakaulitzz explică:

E ok nu s-a intamplat nimic. Si promit ca nu voi mai face asa prosti