| Lovely09 a întrebat:

Ajutați-mă si pe mine cu niste sfaturi va rog. Sunt împreună cu un băiat de trei ani. Amândoi avem 17 ani. Insa de cateva luni am cunoscut un băiat de 21 de ani care imi place si cred ca si el ma place. Dar e plecat afara. Si trebuie sa vina..si mia spus sa ne vedem fata in fata si poate avem o relație. Dar nu vrea ceva serios pentru ca sta in tara foarte puțin si vine o data pe an acasa, dar eu as vrea ceva serios. Dar nu stiu ce sa fac cu celalalt. Nu știu daca il iubesc 100%..am toane cand il iubesc cand nu. Si nu vreau să-l fac sa sufere ca stiu ma iubește foarte mult.si ma gândesc daca lu celalalt ii vine o toana si ma lasa numi pare rau ca lam lasat pe cel bun. Si o sal tin minte toată viata mea daca nu o sa mai fiu vro data cu el pt ca e un băiat de nota 10. Stiu cas o proasta ca am ceva bun lângă mine si nu apreciez. Multe ar vrea unu ca el. Dar nu știu ce sa fac cum sa fac. Dați-mi un sfat

Răspuns Câştigător
| MrLucas a răspuns:

Indiferent ce decizie iei fi sincera cu el, daca e asa cum ai spus nu merita sa fie tinut ca roata de rezerva.Cat despre tipul celalalt,din cate spui nu vrea decat sex,iar in caz contrar relatiile la distanta nu tin,deci practic vine,va faceti de cap,pleaca,apoi ramai singura,sau poate daca actualul e insistent te impaci cu el dupa ce ti-ai facut de cap cu celalalt, lucru care nu ar fi corect pentru el. Sfatul meu e sa ramai cu actualul si sa incercati sa o faceti sa mearga, pana la urma decizia iti apartine, relatie serioasa vs tavaleala de moment, bafta!

2 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Nu trebuie mai mult de una sau doua ca tine pentru un baiat ca sa ajunga dupa un misogin.Mai ales in anii astia in care caracterul inca se formeaza. Stai cu el ca sa te dai mare ca ai relatie. E patetic. MAi bine spune-i tantalaului. Macar sa stie langa cine sta.

| FaraNume1245 a răspuns:

"Stiu cas o proasta (...)" ne-am dat seama si din gramatica si comportament.
Indiferent ce faci, macar spune-i si baiatului cu care esti "intr-o relatie".