| Criss1105 a întrebat:

Buna all.
Am o colega in clasa, Roxana, care e mai mare decat mine cam cu 4 luni.De ceva timp o copila din clasa a 6a o simpatizeaza fff mult insa eu nu cred ca e simpatie, pentru ca ii aduce in fiecare zi ciocolata ba chiar i'a adus si un parfum un fond de ten si multe altele.Am vorbit cu ea(copila de la a 6a)pe mess si mi-a marturisit ca o viseaza noaptea ba chiar ca i'a scris si poezii si ii e dor de ea, deoarece am intrat in vacanta... Ii este teama sa vorbeasca cu ea fata in fata dar si la telefon.Eu am zis ca asta e dragoste dar nu vrea sa creada asta...De ex:asta e poezia care a scris'o ultima data:"draga rox iubirea mea eu vreau sati zic ceva te iubesc si te doresc doar la tine ma gandesc pentru tine draga mea viata mi-o voi dedica ciocolata iti daruiesc multumesc imi spui zambind cuplacere mai vorbim"
Ok poate ma insel eu poate nu e dragoste atunci ce ar putea fii?
Astept raspunsuri de la voi:*

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Probabil isi doreste sa ajunga ca ea si nu intelege foarte bine sentimentele pe care le are.
De acum isi alege intr-adevar si orientarea sexuala (cam devreme, dar...) asa ca e o varsta a indecisivitatii (azi ii place una, maine unu, poimainea si una si unu big grin).

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

HM. dragoste? neah...tocmai e in clasa a 6-a, ce sa-i ceri. poate intr-un fel vrea o idolizeaza ''desi e mult spus, poate vrea sa aiba prietene mai mari si asa ajunge mai populara'', oricum daca e ''iubire'' e ceva in genul ''ca o sora mai mica-idol ceva de genu altfel nu imi explic.kiss

| ÅñdRa a răspuns:

Hmmmm...
poate ca ca vrea sa-si faca si ea o prietena
sau poate ca este bi...

| AllForOne a răspuns:

Hmm... poate e lesbi sau poate colega ta e pentru acea fata un model pe care il indrageste foarte mult. Cu siguranta nu e doar simpla simpatie

| Adela_9686 a răspuns:

Wow sigur nu e doar simpatie, a mica poate chiar o iubeste, dar colega ta profita doat, pentru a mai primi cate ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 variante.
1. Vrea sa se apropie de ea(ca prietena!)
2. Face misto d ea...
3. Poate e biconfused

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah poate este o fata mai pitipoanaca, poate ii place sa vorbeasca cu te iubesc cu fetele, sa le pupe mereu, sa le faca cadouri. cred ca o iubeste ca prietena (asta ar fi varianta cea mai buna). pentru a te convinge cu adevarat care e treaba ar trebui sa vb cu ea si sa o intrebi de baietii, de cine ii place blabla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O compunere superba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O simpla simpatie dar o sa treaca...tonguetongue

| sabiloy a răspuns:

Eu cred ca ca e simpatie si atat!