| dragos_6963 a întrebat:

Buna all.As vrea sa ma ajutati cu niste pareri va rog frum.eu si pretena mea am hotarat sa ne incepem viata sexuala eu am 17 si ea tot atatbig grinda am auzit ca prima oara i naspa si ca existe riscuri sa nu o poti penetra si din astea.va rog spuneti-mi ce sa fac sa fiu 100% excitat si sa o penetrez si sa fie perfect? va rog ajutatiima sa stiu cum sa fac prima oara mai vb.cat mai multe raspunsuri? va rog? multumesc anticipat! spuneti-mi cum sa fie perfect pentru amandoi?

Răspuns Câştigător
| CarmenR a răspuns:

Prima oara nu e naspa. Prima oara este prima oara. Nu trebuie sa fii emotionat, trebuie doar sa ai grija de tine si de partenera ta. Este absolut normal ca pentrarea sa se produca cu greutate. Gandeste-te si tu are vaginul stramt si mai este fi himenul la mijloc. Abia dupa 2-3 incercari va putea simti si ea cu adevarat placere. Iti sugerez sa nu uiti de protectie, pentru ca de la primul contact sexual partenera ta poate ramane insarcinata daca spermatozoizii ajung sa fecundeze ovulul. Cred ca cel mai indicat pentru voi in momentul de fata ar fi prezervativul. Multa bafta!