| Miha.Ella. a întrebat:

Buna all. De doua saptamani m-am despartit de fostul, mai era cu una si nahoh go on De cateva zile am inceput sa vb prin sms din nou, neam pus de acord sa nu vb despre iubita lui ca nahoh go on. El se intelege foarte bine cu o fata Andreea isi spun "frati", ea nesuportand-o pe actuala lui prietena, si ca se intelege foarte bine cu mine imi spune cam orce ii spune fostul.Problema e ca ei se cearta cam in fiecare zi, din orce prostie, si cand se cearta vb cu mine.Cum as putea sa il fac sa inteleaga ca ea nu e buna pentru el, ea isi bate joc de el, din spusele prieteniilor lui, ea e genul de fata care dupa 3 saptamani maxim ii da papucii si cauta pe altu. Sa ii spun indirect ca daca ii spun direct el se supara si imi va spune din nou ca ma bag in viata lui personala etc.Niste sfaturi va rog :-s

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasal sa se descurce si apoi cand acea fata ii va da papuci tu ii spui ceea ce trebuia sa ii zici acum asa nu se mai supara pe tine.

| Ciprian a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i direct. Chiar daca se supara acum mai tarziu isi va da seama ca ai avut dreptate.

| carla_6786 a răspuns:

Daca nu poti sa ii spuni direct... Fa-l sa vadaca chiar el. spune-i prietenei tale sa vorbeasca cu ell... fauda sau cotbatting eyelashes