| DeEa_4814 a întrebat:

Buna all vreau s imi ziceti si mie cum pot s conving p cineva mai degraba p fostul prieten ca s imi spuna ce stie, a zis ca a auzit cum ca prietenele mele ar fi vb ceva de noi si ca e foarte grav, si nu vrea s imi zic pentru ca zice ca o s m cert eu cu ele si nu vreau... vreau s vad ce au putut sa zic prietenele mele, i-am jurat ca nu o s l zic nimic dar tot nu vrea.cum as putea sa il conving s imi spuna?sad

2 răspunsuri:
| yournameplease a răspuns:

Complicat sa iti convingi fostul. In locul tau m-as da pe langa el binisor si l-as vraji din cuvinte. Gen "Hai, te rog spune-mi de dragul vremurilor nostre! Stii ca eu ti-am spus totul si o sa iti mai spun de acum inainte! E ee vezi cum esti, nu vrei sa imi zici! Cumva n-ai incredere in mine? Eu am avut incredere in tine!" Daca nu iti zice isi spui la modul cel mai serios ca nu vrei sa mai vorbesti cu el deloc. La mine merge cu unii. Daca nu vrea il ignori pentru cateva zile si ai sa vezi ca se intoarce. Iar pe "prietene" le poti trage de limba. O iei pe una intre 4 ochii si o ameninti ca daca nu iti spune ii vei divulga un secret de-al ei, sau daca nu vrei sa procedezi asa ii spui si ei ca si pritenului tau ca nu vei mai discuta niciodata cu ea. Sper ca merge. bafta!
PS: E posibil ca fostul sa glumeasca pe seama ta cu ele. Ai grija cu asa "prietene". Vor sa te enerveze.

| puffika a răspuns:

Nu ai cum! nu vrea sa iti spuna! Dar tinete de le bine ca tot ai sa alfi tu!