| paranteză a întrebat:

Am 12 ani si daca port haine mulate pe corp se vad sfarcurile, si nu imi place..sa port o bustiera pentru a nu se mai vedea?
Daca port bustiera sanii nu vor mai creste? Sau treaba asta tine numai la sutien? Bustierele stramte nu opresc cresterea?

3 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Poti purta si bustiera si sutien, e o tampenie ca nu iti cres sani de la astea, eu port sutien de vreo 4 ani si imi cresc sani in continuare.

| daassh a răspuns:

Poti purta orice linistita nu mai lua in considerare toate miturile astea cu sutienul stramt si altele sunt doar niste mituri nu te mai increde in ele.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti cresc sanii(daca ai asa ceva la varsta asta)daca porti sutien/bustiera.
Dar nu vad de ce, si oricum(pot parea foarte moralist, stiu)sanii ti se vor lasa daca porti.
Sutienul se poarta dupa ce ai nascut primul copil, iar bustiera ceva mai incolo de 25 de ani.