| Heyo a întrebat:

Buna am 12 ani si ieri mi-a curs sange de la vulva (pasarica >:" scuzati limbajul). Nu stiu ce sa fac si azi mi-a curs ce poate fii?

Răspuns Câştigător
| CompleteAndUtter a răspuns:

Se numeste menstruatie si este ceva absolut normal la fete. Poate nu intelegi prea multe in scris, mai bine ai intreba-o pe mama sau pe prietenele tale. Oricum, iti voi explica si eu. Menstruatie este atunci cand elimini sangele rau din corp timp de cateva zile 5-6-7-8 depinde de organism. Acest lucru se intampla in fiecare luna fiecarei fete, deci nu este motiv de ingrijorare. Cum spuneam, mai bine ai discuta cu mama ta happy.

9 răspunsuri:
| fefenaș a răspuns:

Probabil ca ti-a venit ciclul. Dar cel mai bine este sa vizitezi un doctor!

| love_5008 a răspuns:

Hay spune-i la mama ta inseamna ca ti-a venit mesturbatia nu te speria o sa iti explice ea tot

| Ruxandra_5155 a răspuns:

Tu ce crezi?! Menstruatie!

| inesa_4773 a răspuns:

Salut,acesta este ciclu menstrual la toate fetele se incepe cam la virsta de 11 si mai in sus, este normal, spune-i mamei si ia iti va explica nu este nimic strasnic sau medicului genicolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menstruatie :|

http://www.noifetele.ro/yourbody/periods.php

| lilboutique a răspuns:

De la vulva? te-ai taiat/zgariat cumva?straight face Cred ca de fapt ti-a venit menstruatia. Vorbeste cu mama ta despre astawinking

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Crezi că dacă nu mai scriai paranteza aceea, nu înțelegeam despre ce este vorba?
Probabil urmează să îți vină menstruația, sau este vorba despre sângerarea de nidație (în cazul în care ai avut contact sexual neprotejat).
Baftă!

| Merry24 a răspuns:

Ti-a venit ciclul.Eu cand mi-a venit la 12 ani am strigat la mama si i-am zis ca m-am taiat la pasarica...Nu te speria

| Crucified a răspuns:

Ba dar prosti mai sunteti? poate s-a zgariat. nu cred ca este menstruatia, sau nu stii tu ce inseamna vulva? rolling on the floor vulva este cele doua buzisoare. blushing