| Sttefany a întrebat:

Am 12 ani și port bustiera, eu am o prietenă care încă nu are 12 ani și poarta sutien și ea tot îmi zice ca de ce nu îmi cumpăr și eu. Ce credeți e bine sa port sutien la 12 ani? Voi de la câți ani purtați?

Răspuns Câştigător
| ceafostodata a răspuns:

Sutienul este pentru mai târziu, momentan pentru vârstă voastră și pentru mărimea sânilor este mai bine sa purtați sau sa nu purtați deloc bustiera pentru ca nici nu aveți ce sa puneți acolo. Nu este bine pentru ca sunteți prea mici și se vor deforma sânii, mai ales dacă purtați sutien.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și eu tot de la 12 am început, dar aici depinde doar cât de dezvoltați ai sânii, dacă nu-i ai dezvoltați încă n-are rost să porți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de la 14 ani, în clasa a 8a, am început să port sutien.
Dacă ai sânii mici poţi purta în continuare bustiera.
Nu e cazul să treci la sutien căci după părerea mea e mai incomod.

| Dandinelle a răspuns:

Atata timp cat nu te deranjeaza la alergat, topait, lasa sanii liberi. Musculatura lor se dezvolta cand cresc, acum sunt in crestere, si daca e sa o luam logic, nu ti-ar placea ca la 20 de ani sa simti ca trebuie sa porti sutien in fiecare zi ca ai sanii lasati.
Purtatul sutienului cred ca depinde de marimea sanilor, disconfort si circumstante. Eu am inceput sa port mai tarziu, unele fete purtau chit ca nu aveau cu ce sa umple sutienele, altele purtau doar bustiera din cand in cand.

| aneliram a răspuns:

Depinde, dacă se văd sânii,, urât"prin bluză, atunci poartă sutien.

| Anonima163333 a răspuns:

Daca prietena ta are sanii mai mari decat ai tai, trebuie sa poarte sutien.
La 12 ani e bine sa porti ce crezi tu, dar bustiera este mult mai comoda.
Eu am 13 ani jumate si port inca bustiera, chiar daca am sanii marisori.