| Alexa_8541 a întrebat:

Buna am 12 (jumate) sunt a sasea ma inteleg cu o fata mai mica (a treia) chiar foarte bine mama ei e profa mea de geografie.am fost la o petrecere unde a venit si ea cu vratele ei (a opt-a) care m se pare dragut.la pinguin trebuia s-a bagat in spatele meu si prima data mi s-a parut penibil dar pe urma mi-a placut.la un moment dat am plecat din sir si a plecat si el.la macarena si ori un de dansam eu venea si incerca sa imi iasa in evidenta.am flirtat cu el putin... dar la petrecere nu am vb decat o data a pus-o pe sorsa sa ma intrebe cum ma cheama desi ma stie din excursi si tabere si acum imi place chiar mult de el si nu stiu ce sa fac nu am mai avut un prieten si acum nu stiu cum sa fac sa fiu cu el ma abtin cu greu va rog ajutati-ma ce sa ii spun la scoala(suntem la aceeasi scoala) cred ca m-am indragostit de el ceea ce nu mi s-a mai intamplat va rog da-ti sfaturi nu am vb decat o data cu el si cand ma intalneam pe hol nu aveam treaba unul cu altul sa incep eu cu cate-un salut plzz ajutor funda+vot cel mai bine raspuns si iar restul vot

Răspuns Câştigător
| StarkWolf a răspuns:

Daca a incercat sa iti iasa in evidenta,poate vrea ceva,poate te place dar nu stie cum sa zica. De obicei baietii chiar daca stiu cum te cheama ca sa para mai interesanti intreaba pe altii dau poate gandesc ca daca intreaba pe cineva acel cineva iti va zice tie ca el a intrebat de tine. Incearca sa gasesti un subiect comun pana la urma sunteti in aceeasi scoala,intreaba-l cat e ceasul si cat mai e din pauza si schimba subiectul,vorbeste ceva cu el, ceva care il intereseaza, daca ii plac masinile documenteazate un pic despre ele si intreaba-l ceva...gasesti tu... vorbeste cu el despre ce ii place si usor usor schimba subiectul.

2 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacioasa dar sunt clasa a 8-a si baietii sunt ceva gen " cu una de a 6-a.hai frate penibil e prea mica ".nu sunt sigura ca ai vre'o sansa sa fii cu el poate doar prieteni happy dar o sa-ti dau cateva sfaturi gen : il saluti pe hol cu un simplu buna apoi cu ce mai faci ...sau poate sa te faci ca intrii din greseala in el in timp ce te uiti in spate blushing. chestii d'astea.asa-i atragi atenti si poate sa denvenitit prieteni bunicei si apoi cine stie smug

| Alexa_8541 explică:

Multumesc pentru raspunsuri
stiu ca e diferenta asta de varsta dar astazi am auzit pe cineva vorbind si din instinct m-am intors fiindca era o voce cunoscuta
si era el si ne-am uitat unul la altul pana m-a tras o colega fiindca ma astepta
si am unplut incas o pagina de inimioare
sunt cam timida oare si el e la fel?