| saranastasie a întrebat:

Am 13 ani, 1.67 si 51kg.Credeti ca sunt grasa sau slaba? Eu as vrea sa ajung la 48kg.

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Ești foarte bine.
Trebuie să pui -10 la înălțime. 67-10 = 57, deci dacă ai 51 kg, ești slăbuță.

Sfatul meu este să nu slăbești, deoarece pe lângă faptul că ai o greutate super oke, dacă te simți bine în propria piele, ce rost are să mai slăbești?

| strengaritzza a răspuns:

Esti bine. La 13 ani esti inaltutza. Kg ai cate trebuie. Asa sunt fetele, vor sa slabeasca tot timpul, niciodata nu e foarte bine.

| LostInBubble a răspuns:

Esti bine.

| NewTerminator a răspuns:

Esti slaba
cea mai extrema regula pe care o stiu este moda frantuzeasca. si aste scpune sa ai cu 10kg mai putin decat inmaltimea(nr care vine dupa virgularolling on the floor n tot nr) deci cum tu ai 1.67 ar trebui sa ai vreo 57 de kg. dar oricum n asta conteaza ca poti sa respecti o regula si tu tot sa arati grasa(adica sa ai putina burta etc.) pentru ca ai oasale usoare sau sa fi slaba moarta dar de respecti regula.

oricum ceea ce este important este sa te simti si sa arati bine. n conteaza cate kg ai atata timp cat especti ce scrisai 2 randuri mai sus. sper ca te-am ajutat.