| nickiminaj16 a întrebat:

am 13 ani.cum sa-mi fac prieteni la scoala? nu prea am prieteni si in clasa la mine aproape toate lumea ma barfeste.cum sa incep o discutie? dati-mi niste sfaturi.
dau funda la cel mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

În general toţi oamenii vor să se împrietenească cu persoane care le inspiră încredere, care sunt mereu cu zâmbetul pe buze, comunicative, inteligente, sociabile şi prietenoase.

Mult succes!

| AnneRoseRock a răspuns:

Incearca sa intri in discutii cu persoane de la care crezi ca ai ce sa inveti si care par sa aiba lucruri in comun cu tine.

Incepe cu fetele, bineinteles. Comporta-te frumos, vorbeste frumos si poate ca o sa intre si colegii tai in discutii cu tine.

Stiu cat de nasol e un inceput la o scoala diferita, o sa treaca un timp, dar o sa te acomodezi.

Sustinere!
Bafta! big hugwinking

| GabbrielaR a răspuns:

Pai vezi si tu ce discuta colegele tale si te bagi si tu in seama cu ele, asa eram si eu si m-am integrat foarte bine pana mi-am facut o prietena foarte buna si ne-am retras amandoua.
Succes, nu te papa nimeni. big grin