| geeorgy a întrebat:

Buna am 13 ani, inca nu mi-a venit menstruatia, mi-a crescut par la subrat, sanii destul de mari, pe chilot am o albeata, dar totusi nu stiu dc numi vinesad

9 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Georgilove struck! La unelle fete vine la 16 ani iar la altele la 9 ani.Mie mi-a venit la 10 ani.Depinde acum de organisul tau iar acea albeala inseamna ca treuie sa ti vina in curand.

| Ciprian a răspuns:

Uneori vine mai tarziu.

| KeoAndrewDo a răspuns:

OmG intrebarea asta e la Sanatate. Te vad ca esti anonim! In fine asteapta momentul potrivit!

| RoaRxDD a răspuns:

In primul rand nu o mai astepta, e de-a dreptul ciudat. Va veni cand e gata, daca nu vine la 14 ani, du-te la doctor, dar pana atunci bucura-te ca nu ai :}

| Papusik a răspuns:

Nu-ti fa griji din privinta asta.
Bucura-te ca nu ai inca.
O sa vina si ea la momentul potrivit.

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Ehh nu te mai stresalaughing ca si eu am lafel...stai tu linistita ...ca o sa iti vina

| RrreeallTtiiMee a răspuns:

Buna,am 12 ani,sunt mai mik,mie mi-a venit. oricum, intreab-o pe mama ta daca vrea sa te duca la un medic ginecolog, eu am fost inainte de... si acolo mi-a spus cand imi va veni...te va ajuta mult.Succes!

| pisi1793 a răspuns:

Ai rabdarelaughingstai linistitawinkingo sa iti vina.si e normala secretia pe care o aiwinking

| mycrazyworld14 a răspuns:

Hey:*:*

Cam astea sunt principalele semne de dinaintea aparitiei menstruatiei.Albeata aceea vine inainte.Ai mare grija sa fi pregatita mereu,sa ai la tine mereu tampoane, ca sa nu te patezi. Unele fete au si alte simptome, cum ar fi durerea de burta. Oricum ai grija sa fi pregatita pentru a nu te face de rasstraight face