| Aida010 a întrebat:

Buna, am 13 ani si 7 luni si 1.62m. Credeti ca pot ajunge la 1, 70m? Tin sa mentionez ca tatal meu in tinerete a avut 1, 90m iar mama are vreo 1.60 in momentul de fata. (eu seman cu tata)

3 răspunsuri:
| Alexandru64754 a răspuns:

Băieți cresc până la 18-20 de ani și fetele cresc până la 16-18 ani

| Catrice a răspuns:

De unde știi ca semeni cu tata?!
Poate ramai la înălțimea asta... în nici un caz nu ajungi la 1, 90.
Și oamenii abia la vârsta a treia scad în înălțime 2-3cm. Tatăl tău are peste 60 ani?!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cred ca ai sanse sa ajungi la 1.70m, ca fetele cersc pana la 16 ani.

Daca vii cu masurile exacte ale parintilor, am putea sa calculam chiar, ca 1.90 si 1.60 ale parintilor, nu sunt masurile lor reale.