| dracusorcucornite a întrebat:

Buna,am 13 ani si am multe cosuri pe obraz ce pot face ca sa le elimin?

7 răspunsuri:
| 7QA3 a răspuns:

O data pe saptamana (nu mai des) da-te pe fata cu suc de lamaie (atat cat suporti) apoi clateste-te. Spala-te des cu apa si sapun si da-te cu MIBAZON. Contine eritromicina, un antibiotic puternic ce actioneaza impotriva acneei. Desi e produs de uz veterinar, a fost recunoscut drept unul dintre cele mai eficiente in cazul multor afectiuni dermatologice, printre care si acneea. Succes!

| dracusorcucornite explică (pentru 7QA3):

Scuze dar ce inseamna mibazon?

| 7QA3 a răspuns (pentru dracusorcucornite):

Mibazon este un unguent happy. Il gasesti la orice farmacie.

| dracusorcucornite explică (pentru 7QA3):

Mersi

| AnOnIm0126 a răspuns:

Si eu am avut probleme cu acneea.Am scapat de cosuri datorita propolisului.Este un medicament foarte eficient,in cateva zile scapi de cosuri,stiu din propria-mi experienta. big grin
Te duci la farmacie si ceri propolis, dar nu pastile, ci medicament lichid, sa poti pune pe vata sau pe demachiante, apoi tamponezi usor in zonele unde ai cosuri.
Sper ca ti-am fost de ajutor.happy
Bafta! :*

| dracusorcucornite explică (pentru AnOnIm0126):

Multumesc :*

| AnOnIm0126 a răspuns (pentru dracusorcucornite):

Nu ai pentru ce. :*
Ma bucur ca ti-am fost de ajutor. happy