| ada_7517 a întrebat:

am 13 ani si am o problema am 67 de kg si 1.66 inaltime. situ ca pentru inaltimea si varsta mea ar trebui sa am maxim 61 kg. cum pot ajunge la greutatea asta cat mai rapid? nu vreau pastile sau infometarebig grin... dau funda pentru raspunsul folositor. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Miruna_4049 a răspuns:

Buna happy Ai 13 ani, asa ca nu te ingrijora prea mult. Esti in crestere si e posibil ca, corpul tau sa reactioneze asa datorita faptului ca te dezvolti. Poti foarte simplu slabi facand miscare si avand o dieta adecvata. De exemplu, te trezesti dimineata si mergi in parc si fugi sau seara inainte de culcare sari coarda ( da, e cel mai bun mod de a slabi rapid in toate directiile), apoi mananci din belsug dimineata, la pranz mai putin, si dupa 6 deloc... evita grasimile, si mananca doar chestii sanatoase, lapte, oua, branza. Foarte mult te ar ajuta sa folosesti ulei de masline in loc de ulei de floarea soarelui. ai nevoie doar de un pic de vointa, dar sigur in 2 saptamani vei vedea rezultatele. big grin sper sa te fi ajutat

2 răspunsuri:
| dedebt a răspuns:

Si eu am 1.66 si 52 de kg. si am burtica. big grin laughing))

| ada_7517 explică:

Si cu ce ma ajuta pe mine raspunsul astastraight facebig grin?