| carminela a întrebat:

am 13 ani si eu cand eram in clasa 1 strangeam foarte tare de creion cand scriam ceva! acum am un batatura ca un nod foarte tare la degetul din mijloc! nu ma doare doar ca acel deget este cam ciudat cu batatura aceea! Acum insa nu mai strang de creion! O sa trebuiasca sa suport consecinte in viitor de pe baza acelui deget cu batatura? ajutooor!

7 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Si eu si sroa mea aveam aceeasi problema.

Eu intr-o zi cand m-am dus la medicul de familia a observat is m-a intrebat ce am, si eu i-am spus chatterbox, in fine, si mi-a spus ca ar trebui sa ma masez la deget,. Eu in continuare apes tare, insa parca nu se mai "umfla", pur si simplu ramane la fel>:

| Dee0tzaA a răspuns:

In nici un caz. Si eu am asa ceva laughingzici ca mi rupt degetulaughing

| kidu_6779 a răspuns:

O am si eutongue
Nu e ft mare dar nu cred ca voi scapa de ea...cel putin nu atata timp cat scriu...tongue
Stai linistita, sunt multe persoane care au acea batatura de la scris...nu este nimic ciudat in asta.winking

| ๔ღILoVeRaPღ๔ a răspuns:

nu, trebuie doar sa te duci la un om care cunoaste genu asta de batatura pe deget.

| Annto a răspuns:

Sa stii ca si eu am la fel ca tine daca te referi, ca o unflatura eu cred ca mi s-a facut batatura aceea ca am inceput sa scriu de mica cu pixul si nu este prea indicat pana o anumita varsta ar fi bine sa scrii cu stiloul, in clasa 8-a mai am colegi care scriu cu stiloul si nu au nimic, multi ma intreaba si pe mine ce am la deget. Nu stiu daca o sa "se desunfle" eu am de ceva timp si nu mi s-a desunflat. poate asa va ramane straight face nu stiu :*
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru I don't want to see... Nu e nimic oh go on Nu ti se va intampla nimic in viitorwinking

| anutZzZA_6489 a răspuns:

Si eu o am sad ...Sunt a 8 si nu am scapat de ea si nu stiu cum sa scap!
dar.nu e nimic grav am fost la medic si mi-a spus ca de la pixthinking dar se vede si e naspa