| roxy_4294 a întrebat:

Am 13 ani si ma gandeam sa citesc niste carti interesante dar nu neaparat din programa scolara insa aici am nevoie de ajutorul vostru... vreau sa imi propuneti cateva carti interesante pe care le-ati citit si poate si o mica descriere big grin. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Buna. Nu stiu cum sa-ti spun. Dar chiar daca ai auzit de Harry Potter sau Stapanul Inelelor dar nu le-ai citit, eu zic ca pe tine sigur o sa te fascineze, eu le-am citit la varsta ta si am fost super incantata. Mie imi plac cartile scrise de scriitori straini, asa ca iti recomand " Cartea Stelelor (Eriq L'Homme), Poveste fara sfarsit ( Michael Ende), poate vrei sa incerci Twilight sau The Vampire Diaries, depinde daca esti fan. Eu am mai citit cei 4 muschetari dupa 20 de ani, mi-au placut enorm si Colt Alb mi-a placut. Invitatie la vals sau Jurnalul lui Cathy.
Nu mai imi vine nimic in minte. Dar cartile astea mi-au placut enorm :X
Succes si o vara cat mai placuta.

6 răspunsuri:
| cuteandfunny a răspuns:

Pai Singur pe lume -cartea e foarte frumoasa am citit-o de 3 ori,Jurnalele vampirilor sau Vampire Diaries -ador cartile,Saga Amurg, Pe aripile vantului, Cei 3 muschetari -am crezut ca nu-mi va placea dar s-a dovedit o carte foarte interesanta si cam atat...

| Lemon_1717 a răspuns:

Poti citii Beastly daca iti plac cartile de dragoste fantasy. :*

| anonim_2681 a răspuns:

Pai poti citi "Taramul interzis".eu l-am citit e bestial :p
http://lifestyle.ele.ro/Cultura/Carti/Taramul-interzis_--a7155.html ---pentru descriere :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,@roxy!
,,Jurnalele Vampirilor,, de L.J.Smith
,,Singur pe lume,,de Hector Malot
,, O poveste cu un Hobbit,, de J.R.R.Tolkien
,,Trilologia inelelor,, de J.R.R.Tolkien
,,Mihail caine de circ,,de Jack London (recomandare!)
,,Lukandu,, de Edward White
,, Tarzan,,(10 vol.supertari)
,,Piciul,,de Alphonse Daudet
,, Talharul din Ostia,, de L.Lawrence.
Funda?:*

| Andreea_4752 a răspuns:

La medeleni de Ionel teodoreanu este un roman forte frumos, Dai fundita? Fram ursul polar este tot o carte interesanta
D-ai fundita?

| roxy_4294 explică:

Buna! Va multumesc mult pentru toate raspunsurile pe care mi le-ati dat insa am ales un castigator, dar vreau sa va spun ca toti m-ati ajutat foarte mult big grin