| Antonela10 a întrebat:

Buna am 13 ani si mi-a intarziat menstruatia 9 zile.Mi-a venit prima data in iunie anul acesta apoi mi-a venit iulie tot anul acesta si in august nu mi-a mai venit.Ce se poate intampla de ce nu imi vine? Care sunt cauzele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ex mie mi-a venit prima data cam in martie-aprilie.Si dupa mi-a venit in iunie.Si apoi a inceput sa fie regulat, dar la inceput tot asa a fost ca la tine, cu o pauza mai mare.Nu e motiv sa te ingrijorezi.

3 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Ești gravidă.

Pe bune acum, dacă mai întârzie o zi, mergi la medic. Cauzele sunt numeroase.

| Antonela10 explică (pentru missfatadelatara):

Nu am avut niciodata un contact sexual alte cauze...

| missfatadelatara a răspuns (pentru Antonela10):

Dacă e primul an de menstruație e normal.