| zuricica300 a întrebat:

Buna,am 13 ani si nu stiu cum sa-i spun prietenei mele ca imi place de varul ei.Probleama e ca anul trecut,ultima oara cand ma intalnisem afara cu el, credeam ca e enervant..si acum...va rag ajutati-ma!
Dau funda.

4 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
De spus, îi poți spune când și cum dorești, dar înțeleg din întrebarea ta, că dacă ei îi vei spune, va încerca să vă combine.
Sincer, te sfătuiesc să nu începi cu relații de la vârsta asta și o să vezi mai târziu de ce. Eu am avut primul prieten la 14 ani și meh..mai bine nu mă grăbeam, adică e nașpa să ai prieten. După ce te desparți de el, o să continui și o să vrei să fii cu altcineva și tot așa.
Ca să-i spui, atunci când vă întâlniți, discutați despre băieți, despre sentimente și așa. ușor-ușor.îi poți spune că-l placi.
Cel puțin ăsta este sfatul meu.
O seară plăcută!

| CristinaSNC a răspuns:

Pai ii poti spune direct. O inviti pe la tine, va uitati la un film si la un moment dat ii spui ce ai pe suflet. Dar ai 13 ani las-o usor cu iubirea, bucura-te de copilarie kiss!

| Kenya a răspuns:

Lasa iubirea la 13 ani. Traiti-va copilaria doamne.

| Quiin a răspuns:

E prietena ta, va intelege. Si ea e fata si ea are sentimente. Nu e nimic rau daca iti place de varul ei, poate chiar se va bucura. Spune-i direct in fata ca iti place de el.