| idontknow_3398 a întrebat:

am 13 ani si port cupa D masura 80 la sutien. Credeti ca este prea mare/mica la aceasta varsta?

7 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

O.o Cool!
Stai linistita, totul e OK. Fiecare persoana are ritmul sau natural de dezvoltare.

| AnGeL a răspuns:

Stii nu va inteleg pe multe dintre voi desii sunt si eu fata
am o intrebare: Ce conteaza asa de mult daca ai sanii mari sau nu?
nu va mai faceti atatea complexe
stiu ca acum te gandesti probabil ca baietilor le plac sanii mari si eu habar nu am despre ce vorbesc
sa stii (pentru binele tau) ca daca e sa te placa acel baiat te va place asa cum esti tu
grasa, slaba, proasta, desteapta, rea, urata, frumoasa, sau altcumva
Asta e mintea unor fete care nu vor decat sa atraga atentia si atat, a unor fete care nu sunt trecute deloc prin viata, care pana acum au fost ferite de toate, chiar si de lumea reala
si odata ce au fost eliberate din aceasta cusca s-au gandit ca viata trebuie loata ca pe o gluma
bravo voua
sincer mi-e rusine ca sunt fata in acest moment

| kris666 a răspuns:

Hei, daca intr-adevar asta e masura ta corecta...sanii, ca sanii sunt destul de mari, la-si in pace ca iti ajunge cat ai (sunt destul de mari pentru varsta ta, chiar si pentru fetele mai mari), dar circumferinta spate 80 la 13 ani?:O sincer cred ca multe fete nu pricep ca numarul de la sutien NU are lagatura cu marimea sanilor si se lauda cu circumferinte mari la sutien...80.inseamna ca ai in jur de 80 cm sun bust, iar asta mie mi se pare mult pentru varsta ta. pe bust cat ai? (in centimetri) dar talie si solduri? eu cred ca ar fi cazul sa slabesti! sau poate nu e asta masura ta corecta

| redruM a răspuns:

Aici nici nu se pune problema de complex.to vroiai doar sa ne impartasesti masurile tale

| idontknow_3398 explică:

Nu sunt complexata pur si simplu vroiam sa aud si alte opinii atata tot imi respect corpul asa cum este happy im happy with it

| idontknow_3398 explică:

Ma rog ideea era la cupa nu masura sub bust dar probabil nu e bine cum am masurat.si da stiu care e diferenta happy

| Iuli_3859 a răspuns:

Oarecumstraight face eu am 15 si nu port 80...
te'ai dezvoltat foarte repede!happy