| PetraAndreea a întrebat:

am 13 ani si vreau sa imi fac un piercing in buza sau barbie,parinti ma lasa, dar vreau sa stiu daca doare si cum trebuie ingrijit!

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

In buza/barbie nu prea ar fi indicat, mai ales ca esti la scoala, te mai bati una alta, daca esti lovita, iti spargi laughing gingiile.Si in plus nu arata bine pe copile genu de piercinguri, mai bine iti mai dai inca un set de gauri in urechii, sfatu meu.De durut, normal ca doare, ti se umfla buza, siin timp ti se laza buza de la greutatea piercingului.

| 熊Panda熊 a răspuns:

Sa stii ca cel putin la mine la scoala in Cluj elevii care au pierce sunt discriminati si considerati ciudati, asa ca ti-as sugera sa nu-ti faci, e mai bine sa arati natural.

| DenisaAvram a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Si ce dacă lumea o considera ciudata? Dacă îi place cum se poarta sa se poarte.....nu trebuie sa ascultam mereu ce zic oameni...