| Bxbdbddbd a întrebat:

Bună,am 13 ani(știu îs mica) dar îmi cam place de un băiat de anul trecut de prin Mai anul acesta so aflat ca-l plac și sau făcut numai mistori dar la sfârșitul anului fiind a 8 a o colega de a lui Mo chemat pe mine și două colege de ale mele că sa ne faca un fel de "interviu" toate bune și frumoase până când intrebarile erau puse special pentru mine că să vadă ce preferințe am fazai că ele mă încurajaseră mult spus să-i spun lui ca-l plac că o să regret și de astea el face 15 ani și știu că pentru el e o joacă de copii dar chiar îl plac și de anul trecut el se uită la mine cănd is prin preajma încearcă să mă copie la tot mă caută cu privirea în mulțime și cum zic prietenele mele are un zâmbet de "neam prost" mai multe persoane mi-au spus că el mă place dar nu cred pentru că încă îs mica și na nu-mi trebuie relație ba chiar când fuseseră faza cu interviul colegii lui au luat o floare de sub banca lui care avea mai mult inimioare tăiate înăuntru și cică e pentru mine și după un coleg mi-a zis că sa mă pun împreună cu băiatul acela că ce am de pierdut.Partea nasoala e că nu știu dacă doar face glume pe seama asta s-au mă place mi-e rușine săi zic și prin asta pierd mult...ce credeți că simte prin comportamentul său? mai am multe de spus despre el dar nu vreau să mă lungesc mai mult sad

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca s-au facut glume si mistouri pe seama ta, face doar glume pe seama ta, ca tu esti cu 2 ani mai micuta ca el, el mergand acum la liceu se va uita numai la fete de liceu, nu la fetite de scoala generala.

| LisaJulie a răspuns:

Pai băieții din generația asta nu prea știu ce vor, după părerea mea trebuie sa încerci sa te bagi in seama cu ele cât mai mult iar statul in banca cu el te ajuta!

| Madaxo97 a răspuns:

Mai bine caută un băiat de vârsta ta, el va pleca la liceu și nu vă veți mai întâlni, o să îți treacă îndrăgosteala în câteva săptămâni, este o joacă de copil si pentru tine si pentru el, ca doar nu plănuiești să te măriți cu el, dacă vrei să faci o încercare totuși să aveți o relație de-o vară, spune-i ce simți, ce ai de pierdut? Sunteți copii, și dacă te respinge si nu vrea, nu e sfârșitul lumii, după poate o să regreți ca nici măcar nu ai încercat.

| aledior123 a răspuns:

Bună! Glumele și miștourile nu sunt o soluție. Băieții de obicei sunt foarte direcți și îți spun dacă te plac. Încearcă să îl atragi mai mult cu toate că din comportamentul lui am înțeles că nu e ce trebuie.Acum tu decizi ce faci.Si apropo,din punctul meu de vedere nu ești foarte mică pentru relație.(Mă refer la o relație de copii,cu pupici pe obraz,ciocolate și flori, vă invitați unul pe altul la ziua voastră, ieșiți afară, vă țineți de mână, nu mai mult).