| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani, sunt fata si am nevoie de ajutor.luna trecuta mi-a venit menstruatia cu intarziere de 6 zile si m-a tinut 7 zile. luna asta mi-a intarziat cu 3 zile si m-a tinut doar 2 zile. e normal?

5 răspunsuri:
| Menocide a răspuns:

E normal. Nu ştiu cum de îţi faci tu griji de întârzierea menstrei când ai doar 13 ani.

| Fatarap a răspuns:

Da e normal nu iti face griji

| ℓσяєภยş a răspuns:

Da, ai doar 13 ani si este foarte normal, nu te infricosa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru început este normal, încă nu s-a reglat ca timp și sângerare.
Bea ceai de crețișoară.
Pa, pa.

| xRaluMeow a răspuns:

Daca prima menstruatie (menarha) ti-a venit acum mai putin de 2 ani, nu ai de ce sa te ingrijorezi.De obicei menstruatia si ciclul menstrual se regleaza dupa 2-3 ani