| anonim_4396 a întrebat:

Buna :*

Am 14 ani. ce tocuri mi s-ar potrivi la inaltimea mea, de 1, 50. Sunt prea micuta de statura si as vrea niste poze ceva, daca se poate:-s?

multumesc :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti cam prea micuta pentru tocuri, daca porti de acum tocuri vei avea mai tarziu varice si probleme cu coloana, dar asa la cate o ocazie mai speciala poti purta o pereche de pantofi cu toc, de vreo 7 cm. Uite niste poze, poate modelele pantofilor nu sunt foarte frumoase, dar eu iti arat asa pentru marimea tocului: http://4.bp.blogspot.com/......_0929.jpg;
http://4.bp.blogspot.com/......CI0060.JPG
http://4.bp.blogspot.com/......152746.jpg

Sa porti pantofi cu toc gros, nu toc cui ca sa te mentii mai bine in echilibru!

Sa fi iubita!:*:*:*

5 răspunsuri:
| Brotacelu a răspuns:

20-25 lungimea tocului? laughing)))

| Яùxsi a răspuns:

Incearca tocul ortopedic tongue

| malina_9455 a răspuns:

La 14 ani zic eu sa nu porti toc cui ti s-ar potrivi pantofi talpa ortopedica(toc cu totul)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E nasol sa porti tocuri, poarta skaters.

| unknown_7064 a răspuns:

Asa deci buna.
In primul rand, nu mai suntem in era lu mamaie sa nu poti sa porti tocuri la 14 ani.Mai ales daca esti scunda.Ideea e ca poti purta cam orice tip de pantof cu toc dar sa nu aiba tocul mai mare de 8 cm pentru dupa devi penibila si vulgara mai ales daca ai si vreo rochita super scurta.Si, ma rog, la fel de penibila ai fi daca ai incepe sa mergi in fiecare zi, peste tot, pe tocuri.