| JimNasturel a întrebat:

Am 14 ani.Deci unii coleg/i/e deja nu mai sunt virgin/i/e.Pe mine nu ma prea pasioneaza sexul.Credeti ca este ceva,, minunat"?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,este ceva de apreciat ca nu te pasioneaza sexul inca

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
E o problema personala care te priveste in mod direct, nicidecum ceva minunat.
La 14 ani sunt lucruri mai importante de facut care au intaietate,nu sex-ul care e relevant dupa anumite varste.
Pentru generatia din ziua de azi, nu e nimic anormal sa-ti inecepti viata sexuala la varste fragede.
Daca vrei sa te dai dupa turma, gaseste-ti o partenera.
In rest, sa te ajute instrumentu si sa ai putin papagal, dar documenteza-te putin inainte!

| darrio2007 a răspuns:

Asta spun ei.Ca doar nu ii doare gura sa o spuna. Daca ii iei la bani marunti habar n-au de sex.Vezi-ti mai bine de scoala.Fa-ti un viitor in viata.Nu inseamna ca daca ai facut sex esti mai destept, mai tare sau cum vrei tu sa intelegi.Va veni si vremea sexului.Toate vin la timpul lor. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun.

| Dariusuu a răspuns:

Ai tot respectul și admirația mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La 14 ani dragul meu,trebuie să te preocupe şcoala,nu sexul!
Ai timp toată viaţa după ce termini o şcoală,nişte studii acolo şi de de-astea berechet.
Nu te grăbi,lasă-i pe ei,lasă-i să-şi distrugă copilăria,că n-au altceva în cap,educaţie ZERO BARAT,NIMIC,NIMIC ODATĂ!
Este un lucru,, minunat'' să-ţi vezi de copilărie,de şcoală,astea sunt şi trebuie să fie preocupările tale deocamdată.
Nu dacă unul mănâncă un rahat( te rog să-mi scuzi expresia!),toţi trebuie să vă luaţi după el.
Nu-i aşa dragul meu,atunci când decizi să faci pasul acesta,de a-ţi pierde virginitatea,trebuie să te gândeşti FOARTE BINE ce faci,atunci când faci lucrul acesta o faci cu cineva de care ţi-e drag, o faci cap, trebuie să ştii ce implică viaţa sexuală, are şi avantaje, dar şi dezavantaje multe.
Fii tu cuminte aşa cum eşti şi o să ai numai de câştigat!
Te pup!

| Disharmony a răspuns:

Nu, nu eşti cu nimic mai presus decât ei, doar pentru că nu te interesează sexul. Fiecare e liber să facă ce vrea cu viaţa lui, aşa că n-ai de ce să te crezi superior.

| mary4048 a răspuns:

La 14 ani, oricum nu l-ai face din pasiune.cel mult din curiozitate si fiindca e facil.Parerea mea este ca nu ar trebui sa te preocupe aceasta problema, sexul implicand si riscuri, nu numai placere.Traieste-ti copilaria si adolescenta si nu te grabi sa te maturizezi, fiindca orice etapa este importanta si nu trebuie"sarita". Cand te vei simti pregatit o vei face si pe asta cu siguranta, si va fi minunat sa-ti pierzi virginitatea cu o persoana pentru care ai si sentimente!

| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti macr pana la 18 ani, ca doar no muri lumea.

| sclipicilaurazanaprintesa a răspuns:

Evident. Sexul este impartasirea sentimentelor aprinse de dragoste cu cel/cea iubit/a. Sunt sigura ca toti au facut sex mult mai mult de o data, poate si cu persoane de acelasi sex. Nu se stie!