| deea2sabau a întrebat:

am 14 ani jumate si am 1, 68 inaltime, sunt destul de inalta, si ce vreau eu sa stiu e ca daca o sa mai cresc mult in inaltime?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Esti inalta, eu la varsta ta cand m-au masurat pentru dosarele de admitere, aveam doar 1, 53 si restul colegelor erau de inaltimea ta.
Vei mai creste in inaltime, dar vei acum doar cateva cm in plus deoarece la varsta asta se finalizeaza cresterea oaselor lungi.

Asadar nu te speria ca vei fi exagerat de inalta pentru ca la tine procesul de crestere nu va mai dura mult.
Unii cresc mai repede iar altii mai tarziu!
Numai bine!
pa, pa

4 răspunsuri:
| IgoToHellForThis a răspuns:

La 15 ani procesul de crestere se incetineste drastic.Dar o sa mai cresti foarte putin.Depinde de metabolism procesul de crestere se intrerupe complet la vreo 18 ani.Dar de la 15 in sus cresti foarte putin si incet.:]

| baf a răspuns:

Eu am 15 ani jumate si am 1 70 1 71 morrr nu vreau sa mai cresc.

| Ofiintă a răspuns (pentru baf):

As vrea eu sa fiu in locul tau laughing

| Septiiiiiiiiiiiiiiixxl a răspuns:

Buna DeDe, daca ai crescut asa mult pana la varsta asta sigur nu o sa mai cresti tu mult...si in plus ar trebui sa fi mandra de asta, baietilor le plac fetele inalte.[si eu 1m facut 1.90 de la 1.50 intre varsta de 15 si 19 jum]big grin