| Ciuuuffii a întrebat:

Am 14 ani si 1.35 inaltime cred. Am intrat intr-o depresie si nu mai stiu ce sa fac. De un an vad ca tot pe loc raman si nu mai cresc si sunt cea mai scunda fata din clasa iar restul copiilor rad de mine. sad. Ce as pute face sa mai cresc? ( cu sportu nu merge) Oare mai exista sanse pentru mine? crying. Mi-ar prinde bine o parere de-a voastra. Multumesc

4 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Nu te intrista.Mie mi-a spus cineva ca o femeie are 29 de ani si cam 1, 40m si e inginera respectata.Te cred ca e greu dar lumea rea n-o asculta!

| AdrianVoicu a răspuns:

Si daca ai 14 si 1.35 e foarte bine crede-ma eu la ani tai aveam 1.65 si nu am dus-o prea bine....lume e rea fii si tu rea

| Ycu a răspuns:

Timp sa cresti ai pana la 18 ani, nu trebuie sa cresti continuu, nu vei fi o fata inalta cu siguranta dar o inaltime medie a fetelor din tara noastra in juru 1.55-1.60 cu siguranta vei atinge in jurul varstei de 16-17 ani, eu ca baiat la 17 ani am crescut si 9 cm intr-un an deci nu ai motiv de ingrijorare, cat despre parerea lumii nu ai de ce sa ii bagi in seama, nu trec prin viata ta ca sa afle ce esti tu. Daca mi-ai spune inaltimea parintilor tai as putea sa fiu mai exact cu inaltimea ta finala. happy

| yoyo74 a răspuns:

Nu fii speriata la varsta asta incepi sa te dezvolti mai repede decat pana acum.
Dar daca tot nu merge incearca alte sporturi de genul baschet sau inot.