| Sabinanicole006 a întrebat:

Buna! Am 14 ani si am cumparat de la o prietena o tigara prentru ca vreau sa incerc sa fumez doar o data sa vad cum e. Dauneaza cumva 3-4 fumuri? Mi-e putin frica dar de mult vreau sa incerc.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa-o de fata cu parintii tai, ca macar de lesini, sa stie ce ai facut.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu dăunează deloc. Pe la 60 de ani când o să mori de cancer la plămâni, o să vezi cum e.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Vrei sa risti sa mai vrei apoi inca una si inca una si tot asa? Atunci o sa dauneze. Zic sa lasi prostiile si sa faci lucruri serioase si pentru varsta ta. Incearca jocuri noi, uita-te la desene, iesi cu colegii dar nu incerca prostii ca fumatul, drogatul, bautul etc. Chestiile astea sunt pentru oamenii carora nu le pasa de viata lor si a celor din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De tigara electronica e vorba?

| Emma24dsxd a răspuns:

Ce sa zic nu dauneaza o tigare dar sa te apuci la 14 ani de fumat e o prostie de adolescenti.O sa te inveti si numai scapi dupa si pentru ce? pentru un moft ca e tare sa stai cu tigarea in gura.Tu ca fata de 14 ani mai bine mirosi a guma de mestecat si parfum

| VoidEternal a răspuns:

Nu. Dar toți cei care fumează pe planeta Pământ au inceput tot cu 3-4 fumuri. Vei fi dintre cei care rămân la acest nivel? Poate că da, poate că nu.