| Roberta00 a întrebat:

Buna am 14 ani si as vrea sa port sutien.Am la sani 85 cm dar nu stiu daca este bine sa port sutien. Ce sfaturi imi dati?
Ms; x

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună Roberta,
Sutienul nu este recomandat pentru că poate face rău sânilor și le oprește creșterea și dezvoltarea armoniasă.
În locul sutienului cea mai potrivită ar fi o bustieră pe placul tău, frumos colorată. Este mult mai confotabilă și elastică.
Dacă porți sutieni îți poate face răni.

Numai bine!

7 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Buna. Nu este tocmai adevarat cum ca sutienul ti-ar face rau. Unele persoane il suporta, altele nu. Daca nu porti sutien, sanii vor fi lasati cand vor mai creste, si n-o sa poti purta o bluza decoltata. Daca il porti, sanii vor avea o forma frumoasa si nu vor fi lasati. Bine, acum nici sanatos nu este sa porti MEREU, sa zicem, doar cand te duci la scoala sau undeva. Pe acasa este indicat o bustiera.

| yaVanilla a răspuns:

Ai putea sa porti o bustiera big grin

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Da, ar trebui sa incepi sa porti sutien:*! Esti destul de marehappy

| Sisy a răspuns:

Roberta
sutienul iti face rau sanilor
cand o sa fi mai mare no sa-ti mai arate bine
deci nu il purta
de preferabil o bustiera
mult succes in alegerea ta

| Elcik a răspuns:

Buna Roberta,
eu nu stiu de ce iti faci atitea probleme, daca porti sutieni nau nu, keu am deja 15 ani si am la sani 89 cm,si nu port sutieni,ii las liberi sa creasca,si nici bustiera nu port,chiar si bustiera si sutienii iti fac rau,crede-ma,mama mea e doctor si stie ce zice,mie mii totuna daca toate prietenele mele poarta sutieni si eu nu, principalu eu sa fiu sanatoasa, dar sint anumite fete care poarta sutieni de la virsta de 12 ani, acele fete care vor ajunge la virsta de 16-18 vor avea mari probleme, e recomandat ca fetele sa poarte cel mai bine sutieni de la 16 ani, iar bustiera de la 14, dar nu mereu trebuie s-o poarte dar din cind in cand, sper ca ti-am fost de folos

| MARyUSK a răspuns:

Buna roberta, nu este bine DELOC sa porti sutien, pana la 18 ani eu nu ti-l recomand! eu cunosc si persoane de vreo 20 - 22 ani care inca poarta bustiera, inca! nu e bine deloc! depinde de tine daca iti doresti cu adevarat! dar iti recomand bustiera!

| QueenBEE_5954 a răspuns:

Nu-i mare filosofie sa porti sutien oh go on te saturi in 2-3 zile :-si mai ales cand te strange :-l :-l :-l E de preferat o bustierawinking kiss