| MacaRox0906 a întrebat:

Am 14 ani si fac karate de aprox. 9 ani
Eu sunt impreuna cu un baiat de la karate si ne cunoastem de 7 ani(suntem impreuna de 7 luni. ). Mama mea dupa ce a aflat nu prea i a convenit, a spus ca parintii lui sunt foarte buni prieteni cu ai mei si ca o sa stricam prietenia intre noi daca i sa fim impreuna. Eu chiar il iubesc si el pe mine, imi trimite mesaje mereu dimineata si seara si nu vreau sa ne despartim (Este destept, nu e vagabond si este foarte bine educat).
Parintii lui sunt de acord cu relatia noastra

Ce sa fac!

Funda happy

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Probabil ca parintii tai se tem de o eventuala despartire care ar putea cauza o ruptura intre familii.
Incearca sa te comporti cu parintii baiatului foarte bine, astfel incat sa nu se raceasca de familia ta in cazul in care voi decideti sa va despartiti. Explica-le alor tai ca sunteti capabili sa pastrati prietenia orice ar fi!
De asemenea, puteti aranja o vacanta impreuna cu familia lui. happy Asta ar ajuta.

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Mi se pare un motiv destul de egoist din partea parintilor. Pana la urma, relatia dintre tine si baiatul respectiv este problema voastra.

Daca nu se impaca cu ideea, nu trebuie ei sa stie ca inca mai ai o relatie cu el, nu?

| Madesz a răspuns:

Karate? Ce centură? happy Și eu sunt la karate happy