| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si inca n-am avut primul ciclu. Ma simt prost pentru ca tuturor prietenelor mele le-a venit. Si in plus incep sa cred ca ceva nu-i in regula. Asa am cam toate semnele ca ar trebui sa-mi vina ciclul. Sunt cam slaba, adica cea mai slaba din clasa, daca ar conta.
Funda pentru cel mai bun raspuns.

8 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Draga,bucura-te cat mai poti.
Ciclul este cea mai naspa chestie care mi s-a intamplat.
Ai 14 ani, mai ai timp sa iti vina.Slaba? E super sa fi slaba, unele se chinuie sa slabeasca din greu.
Daca ai toate semnele sa-ti vina, atunci mai asteapta putin.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic. El te poate sfatui.

| Teardrop a răspuns:

Eu m-aş bucura în locul tăulaughing

| Claudia333 a răspuns:

Daca pana la 18 ani nu ti-a venit ar trebui sa te ingrijorezi, asa nu ai de ce! nu este nimic anormal, bucura-te cat mai poti, crede-ma, o sa-l urasti dupa maxim 2-3 luni si o sa regreti ca l-ai vrut :*

| Sunshine23 a răspuns:

Daca ajungi sa ai 17 ani trebuie sa te ingrijorezi si sa verifici un medic, daca pana la acea varsta nu-ti vine.Ei bine, dupa parerea mea, nu trebuie sa te simti prost, de ce nu te lauzi? Mie mi-a venit de la 12 ani, si nu am avut absolut nici o durere.Si am prietene carora le-a venit la 15, nu trebuie sa te ingrijorezi ana la 17 ani.

| AdrianPe a răspuns:

Nu e o regula scrisa ca exact la varsta de 14 ani iti va veni primul ciclu. Fiecare organism difera in parte de la om la om. Am o amica care i-a venit stopul la 12 ani. Nu te alarma in privinta asta, lasa totul sa decurga de la sine.

| MahimaPizza a răspuns:

Tie iti pasa, doar tie deoarece te simti complexata.Nu e o regula, nu e scris nicaieri la ce varsta e ok. Ai 14 ani dar totusi ai poze cu pisicute roz si ca username ai Love19? Poate o sa iti vina cand te dezvolti si mintal.Stiu ca a sunat rautacios, pentru ca asta era, dar din nou, nu e o regula. O sa iti vina in ritmul normal iar atunci cand o sa se intample o sa regreti fiecare secunda cand abia asteptai.

| Love19 a răspuns:

Da, nu mai e nevoie de intrebare. Mi-a venit luna asta. big grin