| sonia_3086 a întrebat:

am 14 ani si inca nu am avut prieten ...nu am intalnit baiatul potrivit.credeti ca e ciudat? sun o fire mai copilaroasa...nu vreau sa ma maturizez prea repede. ce parere aveti?

21 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Ai toata viata in fata nu-ti fa probleme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti fa probleme ca si eu am 14 ani si nu am avut prieten! Eu nu o sa mai intru pe acest sait asa ca iti doresc SUCCES in cautarile tale!
Apropo am o vecina care la 12-13 ani a inceput sa aiba avansuri din partea baietilor!
Scuze nu vreau sa te bag in sperieti dar nu baga de seama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti fa griji, ai toata viata inainte pentru relatiiwinkingsa nu te grabesti sa te maturizezi, traieste-ti din plin copilariawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Cryssy a răspuns:

Nu. Nu este ciudat deloc. .Este bine ca esti o fire copilaroasa. Traieste-ti viata! Bucura-te din plin de anii copilariei si nici nu incerca sa te maturizezi prea repede. Eu am fost...sa spunem. obligata de imprejurari sa ma maturizez mai repede...In fine...Eu cam asta am avut de spus. Te-am pupat! kiss

| rebeca a răspuns:

Nu e absolut nimic ciudat in chestia asta. Bucura-te de copilarie atat cat doresti tu.Insa indraznesc sa iti dau un sfat: invata de la cei care sunt mai mari decat tine (de la care crezi ca ai ce invata, bineinteles). O sa te ajute mult mai tarziu.

| Antrax a răspuns:

Doamne copiii din ziua de azi vine scoala si la asa ceva va sta gandul daca asta te linisteste eu am 15 si nu am avut pieten nu am nevoie pentru ca vreau sa invat sa fiu cineva in viata.

| Pepper9 a răspuns:

Nu, nu este ciudat. O sa ai timp de baieti tot restul vietii.Si eu sunt copilaroasa si nu vreau sa ma maturizez prea repede, am timp de baieti mult timp, am doar 12 ani si cand vad ca unele fete fac sex de la varsta asta raman masca:O(ma cheama si pe mine sonialaughing.

| cioko19 a răspuns:

Sonia draga, ai tot timpul din lume. Mai asteapta putin, pe urma vei vedea ca vei gasi baiatul potrivit pentru tine. Ai timp :*

| Alecรsutรa a răspuns:

Buna! Sincera sa fiu cred ca nu este ciudat cred ca la varsta ta este normal sa ai o fire mai copilareasca... stii cu copilaria nu te mai intalnesti niciodata! Parerea mea este sa iti traiesti coplilaria... ai timp sa iti faci un prieten!kiss
Un sfat :Traiti pentru prezent.
Visati pentru viitor.
Invatati din trecut...

| juno a răspuns:

Foarte tare! Profita de copilarie cat mai mult. In momentul in care apar baietii apar si problemele... poti sa dai peste un tip mai gelos, peste unul posesiv, unul care sa te faca sa suferi, etc... Asa ca, nu pierzi mare lucruwinking.

| AndreeA_4571 a răspuns:

Si eu am tot 14 ani si nu am prieten...eu sunt de parere ca dupa ce mai cresc am tot timpul la dispozitie pentru un prieten... o si app si eu sunt copilaroasa! love struck

| daii a răspuns:

Ai toata viata inainteoh go on Stai linistita.Ai timp sa iti faci un prieten.
E bine sa fii copilaroasa...eu am 15 ani si sunt copilaroasa...si prietenului meu chiar ii place asa cum sunt.sunt copilaroasa pentru ca ma simt bine.imi place sa gandesc ca si un copillove struck.si,asa mai repede iti faci un prieten decat sa pari mai matura.mai rigidathinking
Daca esti mai copilaroasa. dai o senzatie ciudata baietilor.ca si cum ai avea nevoie de protectie.love struck si e super sa creada astabatting eyelashesbig grin
Nu incerca sa te maturizezi mai repedeoh go on...ca o sa iti doresti sa te intorci la copilarie si nu o sa mai potihappy.

by daiiwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Draga mea, nu te grabi, traieste-ti copilaria, nu te mai intalnesti cu ea, ai toata viata inainte.Cand v-a sosi momentul potrivit, inimioara ta te v-a anunta, nu te grabi sa te maturizezi, nu te lua dupa nimeni. Fa din mama ta cea mai buna prietena, ai ce invata de la ea, a fost ca tine, fii sigura ca ea nu te v-a trada niciodata.

| blackcat_3605 a răspuns:

NU este nimic anormal. Esti inca destul de mica, ai toata viata inainte. Eu te sfatuiesc ca deocamdata sa te concentrezi pe alte lucruri cum ar fi scoala, prietenii. Restul va veni de la sine si vei vedea ca baiatul mult dorit va apare atunci cand te astepti mai putin.Mult succes! happy

| Adriana_2214 a răspuns:

Nici eu nu am avut prieten al 14 anirolling on the floor

| xdaria19 a răspuns:

Daca fetele de varsta ta au prieten si tu nu, sa nu crezi ca tu esti cea care are o problema! E posibil sa fie chiar invershee hee pentru ca in ziua de astazi copiii nu-si mai traiesc copilaria asa cum ar trebui...

| lavynika a răspuns:

Buna sonia...pai stii fiecare isi face un prieten...al ce varsta carede el...al c varsta e pregatit...sua l ce varsta intalnejte pers potrivita...am 14 ani si am prieten...asta pentru ca am gasit persoana.nu-ti face griji...nu ai 20 de ani si nu ai prieten...ai 14...ai timp...succes:*

| sonia_3086 explică:

Toti prietenii meii au deja iubit eu prefer sa invat j de asta m-am gandit k ar fi ceva ciudat in legatura q asta.multumesc foate mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmmm...nu cred ca trebuie sa te gandesti la iubiri de acum...ai timp destul sa suferi.pentru ca toti suferim odata si odata...pana gasim persoana potrivita.traieste-ti copilaria... distreaza-te! o sa apara si baietii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pierzi mare lucrurolling eyes...
Am 13 ani. si am iesit cu un baiat cu care mama sarutat vorbeam despre tot ne simteam foarte bine. Dupa care sa aflu ca ii place de cea mai buna prietena a mearolling eyes...
Asa ca nu te grabi!:-J.Decat sa suferi dupa baieti mai bine nu.
Totul o sa apara de la sine.
Stai linistitawinking