| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Buna am 14 ani sunt in a 8 a și aș vrea să dau la Liceul militar din Câmpulung Moldovenesc,ce părere aveți, merita?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bravo tie, sa-ti fie cu noroc!
Liceul militar este foarte bun, te disciplineaza si-ti asigura un loc de munca cu usurinta si garantat, cand nici o alta facultate din tara nu ofera loc de munca.

| sierra1 a răspuns:

Vrei să ajungi (după câțțiva ani) pe front să lupti cu putiniștii? nu cred

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Esti fata si vrei la liceul militar? Eu zic sa te duci pe filologie sau stiinte sociale, acolo e greu si aud pe unii baieti ca nu rezista departe de familie. E sfatul meu, insa faci ce vrei la urma urmei.

| DorinaK a răspuns:

Nu. Avem conflict la granita, presedintele a semnat de capul lui ''parteneriat'' strategic cu ucraina si habar nu avem ce este prevazut acolo. Te poti trezi ca dupa liceu te mobilizeaza si te trimite sa lupti in conflictul ucrainian desi nu avem nici o treaba. Stai departe de armata, politie, jandarmerie.