| bonibon a întrebat:

Buna am 14 daca iubesti un baiat si el te jigneste ce ar trebui sa fac?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ar trebui sa il ignori, sa ii arati ca te -a ranit si sa nu mai vrei sa ai de-a face cu el. Daca esti obligata sa ii suporti compania ar trebui sa fii rece si sa ii arati ca a gresit. In astfel de situatie normal ar fi ca iubirea sa moara. Sunt insa si cazuri in care unii se incapataneaza sa iubeasca in continuare. Nu e bine deloc. Ar trebui sa stii ce vrei si sa fii sigura ca nu accepti asa ceva la persoana iubita. Ar trebui sa cauti altceva.

| Kitty a răspuns:

Daca te jigneste inseamna ca nu merita sa-l iubesti si cu siguranta el nu are aceleasi sentimente pentru tine asa ca eu zic ca nu are rost sa-ti mai irosesti gandurile, timpul cu acest baiat.Indiferent de ce ar face o fata, un baiat cu educatie nu ar jigni o fata.

| IsabelaIssa a răspuns:

Ar trebui sa il ignori complet pentru ca e clar ca el nu te place. nu umbla nicioadat dupa baieti care nu stiu sa trateze o fata, care jignesc sau care nu iti dau atentie. pot fi multi care te plac si de care sa nu stii. uita-te cu atentie. bafta!

| 16.laura.16 a răspuns:

Sa nu-l mai iubesti.

| FoXy a răspuns:

Sa nu mai stai dupa el.sunt o gramada de baieti care te asteapta:*

| DeyCj a răspuns:

Să îl laşi în pace.Se pare că el nu te place.Sigur vei găsi altul că eşti tinerică şi la început de drum.Succes şi baftă.

| romanionu a răspuns:

Probabil nu te-a jignit cu intentie sau probabil acum ii pare rau ca a facut-o...

| matt25 a răspuns:

Atunci inseamna ca nu merita sa-l iubesti sau sa tii la el. :-) Simplu nu?

| alex100 a răspuns:

Depinte cum te-a jignit
Cunosc foartemulti baieti care cicalesc fetele doar pentru ca ei le plac si nu stiu ce sa le spun
Sau din simplul motiv de a le atrage atentia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutkiss... cred ca ar trebui sa fe si el ignorat de catre tine fii sigura o sa gasesti altul mai bun care o sa respectekiss

bafta tietongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg perfect. Am fost cu un baiat jumatate de an iar in ultimul timp tot vorbea urat desi promitea mereu ca nu o sa o mai faca. Si acesta a fost si modivul pentru care s-a terminat relatia noastra. Crede-ma. Daca un baiat incepe sa iti vorbeasca urat puen punct de la bun inceput. mai tarziu va fi mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca la o varsta atat de frageda ar trebui sa ai alte preocupari, cum ar fi scoala! Oricum in ziua de azi...ne asteptam la orice!